Nasze pustawe mieszkania

Moje pokolenie nie dorastało wśród ładnych przedmiotów, nie dziedziczyliśmy po dziadkach i ciotkach starych przedmiotów codziennego użytku, nie obcowaliśmy na co dzień z dobrym rzemiosłem. To kolejna cena naszej trudnej historii.
Dlatego nie dostrzegamy urody przedmiotów, które nas otaczają, nie zbieramy, nie kolekcjonujemy. Mamy kłopot z oceną wartości artystycznej i estetycznej przedmiotów, klasy rzemiosła i czasu ich powstania.
Powód jest prozaiczny- mamy nie wytrenowane, nie wyszkolone oczy. Włoch, Francuz czy Anglik codziennie ogląda wiele ciekawych architektonicznie i historycznie obiektów, obcuje i z antykami i ze współczesnym wzornictwem, a zakup miłego dodatku do domu nie stanowi dla niego finansowego problemu. U nas, w sklepach z wyposażeniem wnętrz, ceny są wysokie ( oczywiście, poza Ikea ) Dlatego zakup dodatku do salonu czy kuchni nie jest codzienną, niezobowiązującą przyjemnością.
To z powodu braku miłych dodatków, kolekcji, obrazów na ścianach nasze mieszkania wydają się być trochę bezosobowe i puste.
https://pl.pinterest.com/iwawrzynska/stuff/