Achille Castiglioni i jego pracownia

Pracownia Achille Castiglioni w Mediolanie została zmieniona w muzeum. Mamy więc możliwość obejrzenia miejsca, gdzie powstały min. lampy Snoopy, Lampadina, Parentesi i meble, które zaprojektował. Możemy zobaczyć narzędzia, których używał przy projektowaniu i prototypy jego prac. Możemy także zobaczyć przestrzeń, którą zaaranżował na potrzeby swojego studio.
Urok pracowni tego wybitnego włoskiego projektanta polega na prostocie. W starych, drewnianych regałach stoją ustawione równo tekturowe segregatory. Stanowią one tło dla prostych, białych lamp oraz prezentowanych projektów Castiglioni.
Pracownia Achille Castiglioni ma niepowtarzalny klimat, jest pełna twórczego ducha, swobody i kreatywności. Lubię niewymuszony włoski szyk oraz połączenie zwyczajności miejsca i oryginalności projektów tam zgromadzonych. A przede wszystkim zachwycam się lampami-obiektami, siedziskami-obiektami, fotelami-obiektami Castiglioni. Jego prace wciąż produkuje min. Flos i Zanotta. ( np. lampa parentesi- proj. z roku 1971, lampa snoopy- proj z roku 1967 itd)  I ciągle są synonimem włoskiej elegancji i oryginalności oraz włoskiego designu najwyższej klasy.
Nie chcę pisać o Castiglioni encyklopedycznej notatki. Chcę tylko zwrócić uwagę na artystę, którego prace i pracownia są inspirujące i odświeżające.