Scholten & Baijings

To para duńskich projektantów: Stefan Scholten i Carole Baijings. Projektowali meble, tkaniny (min. dywany) porcelanę i szkło. W swoich pracach często wykorzystują realny „kształt” natury np. w serii filcowych warzyw, owoców z rafii, wazonach w kształcie kwiatu lilii. A ponieważ wszyscy mamy „zaburzenia deficytu przyrody” prace Scholten&Baijings w jakimś stopniu rekompensują te braki. Ich wzory to mix geometrii i motywów roślinnych. Bliska im jest powściągliwość sztuki japońskiej. Projektowali min. dla HAY i Ikea. Tkaniny, porcelanę i szkło Duńczyków można kupić w naszych sklepach mesmetric i a-tak design.
W linku Scholten&Baijings home tour zrobionego dla The New York Times Style Magazine można zobaczyć dom projektantów. Jasne, pastelowe kolory wnętrz, nowoczesne rozwiązania architektoniczne i prototypy ich projektów tworzą całość, która mnie oczarowała. To jest prawdziwie nowoczesny dom a dodatkowo bardzo przyjemny.
Zdjęcia, które zamieściłam, przedstawiają kolejno: porcelanę (która wygląda jak zrobiona z szarego kartonu i ma nazwę „paper porcelain”) Ponadto serię porcelany w kolorze, wazony, dywany, warzywa z filcu oraz pościel.
zobacz video – Scholten&Baijings