My, pokojowi zdobywcy, czyli porozmawiajmy o antykach

Dla ludzi młodych, modne obecnie meble z lat 60, są wiekowymi antykami. A ja jestem wielbicielką wszystkich antyków. Nie zgadzam się też z opinią, że istnieje jakaś ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Wg. mnie regułą jest tylko to, że przedmioty ładne starzeją się ładnie, a brzydkim i mijający czas nie doda urody.
I tak, rozmyślając nad ilością znajdujących się w Polsce antyków i naszym do nich stosunku, czy lubimy, czy zauważamy? przyszło mi do głowy, że to, że jesteśmy w Unii powinnyśmy wykorzystać jeszcze w inny sposób. Na zachodzie renowacja mebli, tapicerowanie są drogie, u nas jeszcze nie tak bardzo. Wiele osób dorabia zwożąc do Polski niechciane w zamożnych krajach europejskich stare, zniszczone meble. Kupujmy, odświeżajmy, tapicerujmy! Moda na antyki wróci prędzej czy później. Wzbogacimy się, przestrzeń wokół nas wypięknieje i zapragniemy mieć także trochę historii dookoła siebie. Już teraz odnawiamy stare budynki, które są, niestety, tylko ładnymi skorupami, bez zachowanych w środku autentycznych mebli i przedmiotów.
Bądźmy cichymi, pokojowymi zdobywcami, odzyskajmy to, co przez lata straciliśmy. A straciliśmy mnóstwo antyków, które zawsze były symbolem prestiżu.
Polecam zwłaszcza- śledzenie na instagramie- starerzeczy i na allegro- allegro.pl/uzytkownik/stare-rzeczy-pl
oraz niezwykły sklep z antykami- www.antyki.stanowski.pl