Project Description

 Remont M-3, 35m2 w gomułkowskim bloku  na Starówce

Właścicielka  35 metrowego mieszkania na Starówce zdecydowała się na przeprowadzenie remontu generalnego.
Przede wszystkim optycznie powiększyliśmy przestrzeń przez wyburzenie ściany pomiędzy pokojem a kuchnią. Wąski, wspierający słupek, który dyskretnie dzieli przestrzeń wg starego schematu na pokój, korytarz i kuchnię pomalowaliśmy na zieleń pasującą kolorystycznie do zabudowy kuchennej i koloru szaf w przedpokoju. Remont przeszła łazienka, gdzie małą wannę zastąpiliśmy prysznicem z odpływem liniowym.
Młoda właścicielka chciała zachować jak największą ilość autentycznych, z epoki, elementów wyposażenia mieszkania. Dlatego oszczędziliśmy starą zabudowę szaf ze sklejki i stare drzwi z wiekowymi, 70 letnimi przeszkleniami oraz wycyklinowaliśmy jesionowy parkiet. Szafy w holu zostały pomalowane na kolor identyczny, jaki mają płytki nad blatem kuchennym. Dodaliśmy szafie ładny kluczyk, żeby było jeszcze bardziej stylowo.
Stara, secesyjna szafa i stolik art deco oraz lampka nad stołem dopełniły całości metamorfozy. W małym mieszkaniu, w historycznej dzielnicy Warszawy powstały wnętrza, w którym stare meble zgodnie koegzystują z nowoczesnym designem.